1.  KAS YRA  LIETUVOS SKAUTŲ SĄJUNGA (LSS) ?   

 Nuo 1930 m. priėmus Skautų sąjungos įstatymą, visas skautų organizacijos padaliniai suvienyti į vieną, organizaciją, pavadintą Lietuvos Skautų Sąjunga. Įvedus jai vieningą statutą ir vadovybę ji tapo vienintele visų Lietuvos skautų organizacija. 1989 m. atkuriant Lietuvoje skautybę  irgi buvo  sukurta vieninga skautų  organi-zacija pavadinta taip pat Lietuvos Skautų Sąjunga. Įsikurus Lietuvoje apie 10 skirtingų skautų organizacijų LSS po LS yra viena iš didesnių skautų organizacijų, tęsianti prieškario skautų tradicijas. LSS turėtų būti labiausiai patriotiška ir  idealistinės pasaulėžiūros organizacija. Jos nariai turėtų   sąžiningai ir pasiaukojančiai vykdyti įpareigojančią LSS įstatų dalį, ir ugdyti idealistinės pasaulėžiūros, patriotinį ir visuomeniškai aktyvų jaunimą – kuo mažiau nukrypstant nuo pirminės Baden-Powellio idėjos.

 Deja jaunimo ugdymo darbas vyksta gana silpnai, nes trūksta tinkamai tam pasiruošusių vadovų. Į skautišką veiklą dažnai būdavo, o dažnai ir dabar,  žiūrima, kaip į „linksmą žaidimą, pilną nuotykių, naujovių, paslapčių …“, atatinkamai Skautijos šūkiui „Pramoga su tikslu“. Vienas iš svarbiausių LSS uždavinių yra išgyvendinti tokį pragmatišką ir vartotojišką požiūrį į skautybę. LSS nariai turėtų   sąžiningai ir pasiaukojančiai vykdyti įpareigojančią LSS įstatų dalį – įžodį, įsakus ir priesakus (žiur II.3.) ir ugdyti idealistinės pasaulėžiūros, patriotinį ir visuomeniškai aktyvų jaunimą – kuo mažiau nukrypstant nuo pirminės Baden-Powellio idėjos.

Nors LSS veiklos praktikoje šių tikslų vykdymas priklauso nuo LSS vadovybės pasaulėžiūros ir veiklos, bet mūsų. t.y. kiekvieno LSS nario pirmoji pareiga yra griežtai laikytis įžodžio, įsakų, priesakų ir LSS statuto reikalavimų, nes mūsų pačių ir LSS organizacijos garbė pirmiausia nuo to priklauso.